NowaNadzieja.com.pl

Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

 

Europejski Tydzień Autyzmu

Fundacja na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” z Kalisza zaprasza na wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Autyzmu, 1 – 7 grudnia 2015 r. w Kaliszu,
które odbędą się pod Mecenatem Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Marszałek Marzeny Wodzińskiej

    plakat do pobrania w formacie PDF


28 listopada 2015 (sobota) godz. 10.00 – 12.30 

BEZPŁATNE warsztaty:
Wspomaganie prawidłowego rozwoju Integracji Sensorycznej w warunkach domowych

Data: sobota, 28 listopada 2015 r., w godz. 10.00-12.30
Miejsce: siedziba Fundacji „Nowa Nadzieja” w Kaliszu, ul. Skalmierzycka 10 (I p)

Integracja sensoryczna

Wiele dzieci ma objawy zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Oprócz specjalistycznych zajęć można skutecznie wspomagać rozwój dziecka w tym zakresie w warunkach domowych. Podczas warsztatów zostaną poruszone następujące zagadnienia:

1.Co to jest integracja sensoryczna? (czy jest integracja sensoryczna?)
2.Wczesne objawy - na co należy zwrócić uwagę w funkcjonowaniu dziecka?
3.Jak wspomagać prawidłowy rozwój integracji sensorycznej u dziecka w warunkach domowych?

Prowadzący: mgr Bogna Mikołajczak, fizjoterapeuta, terapeuta SI
Zgłoszenia drogą telefoniczną pod nr: 693 887 884, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


1 grudnia 2015 (wtorek) godz. 18.00-20.00

We współpracy z Delegaturą Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Kaliszu, BEZPŁATNY wykład dla lekarzy:


Rozpoznawanie wczesnych symptomów autyzmu i Zespołu Aspergera jako warunek skutecznej terapii

Wykład dotyczyć będzie objawów zagrożenia autyzmem (w czasie, kiedy nie można jeszcze postawić pełnej diagnozy), procesu diagnostycznego oraz uwarunkowań terapii. Spotkanie jest adresowane do lekarzy pediatrów i lekarzy rodzinnych, którzy, mając częsty kontakt z dziećmi są pierwszym ogniwem procesu diagnostycznego zaburzeń rozwoju mowy, rozwoju społecznego i poznawczego. Wykład jest bezpłatny.

Data: wtorek, 1 grudnia 2015, godz. 18.00-20.00
Miejsce: Siedziba Delegatury Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Kaliszu, ul. Poznańska 64

Prowadzący: dr Justyna Leszka, pedagog specjalny, logopeda, Dyrektor Ośrodka Diagnozy i Terapii Zaburzeń w Rozwoju fundacji „Nowa Nadzieja”
Zgłoszenia drogą telefoniczną pod nr: 62 766-41-43, 783-993-908


2 grudnia 2015 (środa) 
 
Wolontariusze będą rozdawali na ulicach Kalisza ozdobnie zapakowane mandarynki z dołączoną ulotką na temat autyzmu i możliwości jego wczesnego rozpoznawania.


2 grudnia 2015 (środa) godz. 17.00 - 19.00

BEZPŁATNE warsztaty kulinarne:
Smacznie i kolorowo – bezmlecznie, bezcukrowo i bezglutenowo

Data: środa, 2 grudnia 2015 r., godz. 17.00-19.00
Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w Kaliszu, ul. Kordeckiego 34

Produkty i ich zastosowanie w żywieniu dzieci będących na specjalistycznych dietach. Przepisy i propozycje zbilansowanych jadłospisów. W trakcie warsztatów rodzice będą mieli okazję samodzielnie wypróbować przepisy przygotowując poszczególne potrawy. Prowadząca udzielać będzie porad dotyczących żywienia dzieci z zaburzeniami rozwoju.

Prowadzący: mgr Joanna Dolna, pedagog specjalny, specjalista żywienie dzieci z zaburzeniami rozwoju
Zgłoszenia drogą telefoniczną pod nr: 693 887 884, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


3 grudnia 2015 (czwartek) godz. 10.00 – 17.00

Bezpłatne konsultacje rozwoju dzieci

Możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistami pracującymi w Ośrodku Diagnozy i Terapii Fundacji Nowa nadzieja – logopedą, psychologiem, lekarzem, terapeutą zaburzeń rozwoju. Zapraszamy rodziców zaniepokojonych przebiegiem rozwoju swojego dziecka lub chcących potwierdzić, że rozwój przebiega prawidłowo. Czas trwania spotkania 30 minut. Należy uprzednio zgłosić się telefonicznie.

Osoby, do których można się umawiać:
dr Justyna Leszka, logopeda, terapeuta zaburzeń rozwoju
lek. med. Eryka Gabrysiak, pediatra
mgr Marta Szymańska, psycholog
mgr Marika Wolniak-Maciejewska, psycholog
mgr Joanna Dolna, pedagog specjalny, konsultant ds. diety

Zgłoszenia wyłącznie drogą telefoniczną pod nr: 693 887 884,


5 grudnia (sobota) godz. 9.00 – 15.30

Szkolenie: Wczesna diagnoza i terapia neurobiologiczna dzieci z autyzmem.

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli, pedagogów, logopedów, psychologów, osób pracujących w Zespołach Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz członków zespołów diagnostycznych. Treści szkolenia:

  • Klasyczne metody diagnozowania autyzmu. Diagnoza autyzmu wg ICD – 10 i DSM – V (nawiązanie i różnice w stosunku do DSM IV)
  • Pojęcie zagrożenia autyzmem, jako jednostka wymagająca wczesnej interwencji terapeutycznej,
  • Normy rozwojowe dla dzieci od 4 do 36 mca życia; zaburzenia pozwalające na zdiagnozowanie zagrożenia autyzmem.
  • Cywilizacyjne uwarunkowania występowania zaburzeń w rozwoju.
  • Model funkcjonowania Zespołu diagnostycznego dla dzieci z autyzmem.
  • Założenia terapii neurobiologicznej – Metody Krakowskiej
  • Zastosowanie terapii neurobiologicznej w pracy z dziećmi zagrożonymi autyzmem i z autyzmem

Miejsce: Siedziba Fundacji „Nowa Nadzieja”, Kalisz, ul. Skalmierzycka 10.
Prowadzący: dr Justyna Leszka
Koszt: 180 zł. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Karta zgłoszeniowa do pobrania na www.nowanadzieja.com.pl


10 grudnia 2015 r. (czwartek) godz. 15.30 – 19.00

Szkolenie: Dziecko z ADHD w rodzinie i szkole - rozwiązania praktyczne

Data: 10 grudnia 2015 r. , godz. 15.30 – 19.00
Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, Kalisz, ul. Kordeckiego 34

Można zaryzykować stwierdzenie, że ADHD jest obecnie jednym z lepiej poznanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci i młodzieży, choć wciąż toczą się dyskusje kiedy je „rozpoznawać” i jak dziecko nim dotknięte „traktować” w domu rodzinnym i placówce edukacyjnej. Rosnący nieustannie poziom wiedzy o ADHD niestety nie generuje automatycznie wzrostu rodzicielskiego i nauczycielskiego poziomu umiejętności radzenia sobie z objawami zaburzenia w funkcjonowaniu dziecka , czego skutkiem bywa obszerny pakiet powikłań w okresie dorastania. Spotkanie, zorganizowane w Fundacji Nowa Nadzieja w Kaliszu w dniu 10 grudnia przeznaczamy na omówienie skutecznych sposobów rozpoznawania wczesnych objawów ADHD oraz codziennego wspierania rozwoju dziecka w domu, w przedszkolu i szkole oraz w ramach współpracy tych środowisk.

Wykładowca:
dr Wanda Baranowska: adiunkt i prorektor ds. jakości kształcenia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Koordynator merytoryczny kilku projektów badawczych i szkoleniowych, realizowanych we współpracy zagranicznej, poświęconych rozpoznawaniu potrzeb edukacyjnych różnych grup uczniów. Specjalizuje się naukowo i praktycznie w zagadnieniach związanych z trudnymi zachowaniami dzieci i młodzieży, w szczególności związanymi z zaburzeniami rozwoju. Autorka i redaktorka książek „Nauczyciel a uczeń z ADHD”, „ADHD- polemiki i badania”, „ADHD- prawie normalne życie” oraz wielu artykułów naukowych. 20 letni staż pracy nauczycielskiej w klasach I-III oraz ponad 10 letni staż działalności szkoleniowej na rzecz nauczycieli.

Koszt: 80 zł
Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Karta zgłoszenia do pobrania: www.nowanadzieja.com.pl


11 grudnia 2015 r. (piątek) godz. 16.00 – 20.00

Centrum Medyczne VitaImmun i Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” zapraszają na bezpłatne szkolenie:

"Nowe oblicze autyzmu. Mikroflora, dieta, metabolity w moczu – czy taka diagnostyka ma sens?"
Termin: piątek, 11 grudnia 2015 r., godz. 16:00-20:00
Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w Kaliszu, ul. Kordeckiego 34 Szkolenie jest bezpłatne. Zapisy: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | 693 887 884

Prelegenci: dr Patrycja Szachta – nadwrażliwości pokarmowe, zaburzenie mikroflory jelitowej (bakterie grzyby, pasożyty), ocena profilu metabolitów w moczu – podstawy teoretyczne mgr Małgorzata Drobczyńska – efekty terapii w praktyce – opis przypadków. Zasady wykonania badań. Zasady współpracy z fundacjami w zakresie zwracania kosztów badań. mgr Łukasz Sieńczewski – dietetyk; dieta eliminacyjno – rotacyjna w praktyce, praktyczne wskazówki w trakcie wprowadzania i utrzymania diety u dziecka z ASD

Program - Rola jelita w utrzymaniu zdrowia - Uszkodzenie bariery jelitowej w ASD – czy zespół przesiąkliwego jelita ma wpływ na zdrowie i zachowanie dziecka? - Ukryte alergie pokarmowe (nietolerancje pokarmowe) – czy tylko IgG ma znaczenie? Rola IgA w powstawaniu reakcji zapalnej w organizmie. - Mechanizm powstawania alergii utajonej i sposoby jej leczenia. - Powiązanie pomiędzy alergią pokarmową, a autyzmem - Dieta eliminacyjna u dziecka z ASD – czy zawsze skuteczna i potrzebna? - Sposoby radzenia sobie z dietą dziecka z ASD – praktyczne wskazówki - Opisy przypadków – jak wyglądają efekty leczenia w praktyce? - Bakterie, grzyby, pasożyty – Zaburzenia mikroflory jelitowej u dziecka z ASD - Probiotyki – jakie, komu, kiedy – Fakty i mity o jakości preparatów probiotycznych dostępnych na polskim rynku - Profil kwasów organicznych w moczu w ASD – nieoceniony biomarker w autyzmie? - Jak wykonać badania – praktyczne wskazówki dotyczące pobrania i wysyłki materiału do badań - Jak współpracować z Fundacjami celem wykonania badań? Praktyczne wytyczne dla rodziców.

Po sesji będzie także możliwość indywidualnych konsultacji z prelegentami.

Zgłoszenia drogą telefoniczną pod nr: 693 887 884, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


    plakat do pobrania w formacie PDF

Pomóż w budowie Centrum Rozwoju „Nowa Nadzieja”

Fundacja posiada status

 

Fundacja posiada status

Organizacji Pożytku Publicznego

Fundacja „Nowa Nadzieja” powstała w 2009 roku w Kaliszu jako efekt wysiłku grupy rodziców chorych dzieci. Jej ośrodki terapeutyczne działają w Kaliszu i Poznaniu.

1% = KRS 0000321541

Wspieraj nas na Allegro

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-825389332');

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.